Albania

Basha reagon për arrestimin e Spahisë: Nuk ndalemi derisa ta shporrim këtë bandë

Gazeta Koha Jone - 6 ore 53 min fa

Kryetari i Partisë Demokratike ka reaguar për arrestimin e ish deputetit të PS-së, Bardh Spahia që u bë teksa po shkonte në studion e Open në Top Channel.

Bashës shkruan në Facebook se kriminelët e zgjedhjeve po shesin moral në studiot televizive dhe se Spahia u arrestua sepse protestoi kundër këtyre krimeve. Në fund Basha thekson se aksioni opozitar nuk do ndalet deri sa të largohet Rama dhe qeveria e tij.
“Kriminelët e zgjedhjeve po i shesin moral popullit në studiot televizive. Bardh Spahia arrestohet pse protestoi kundër krimeve të tyre. Ne nuk do të ndalemi derisa ta shporrim këtë bandë dhe kreun e saj!”,- shkruan Basha në Facebook.

Categorie: Albania

Horoskopi i datës 20 Qershor 2019

Gazeta Shqiptare - 7 ore 40 min fa

Të lindurit e kësaj shenje do të shohin një mënyrë të re për t’u bërë të pasur. Megjithatë, mos nxitoni teksa merrni një vendim. Rekomandohet të kujdeseni për veten. Rishikoni dietën ushqimore dhe mos e shkelni atë. Sa u përket marrëdhënieve personale, nuk parashikohet asnjë problem.

Ekziston mundësia të përfshiheni nga pesimizmi. Do të ishte mirë nëse merrni pjesë në aktivitete të ndryshme, në mënyrë që të dilni nga kjo gjendje. Gjatë ditës mund të njihni dikë, i cili/e cila do të lërë gjurmë në kujtesën tuaj.

Mos u nxitoni në marrëdhënien tuaj romantike. Nuk përjashtohet një konflikt i mundshëm me partnerin/partneren, çfarë mund të çojë deri në ndarje. Megjithatë, qetësohuni para se të merrni një vendim të tillë. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet progres.

Sot mund të vini re paqëndrueshmëri në marrëdhënien tuaj. Do ta keni të vështirë bashkëpunimin në punë. Ata që janë familjarë, ka gjasa të kenë probleme me fëmijët. Mos këmbëngulni që të zbatohet medoemos mendimi juaj. Lejoni të rinjtë ta jetojnë jetën në mënyrë të pavarur.

Ekziston mundësia që të përballeni me momente të pakëndshme gjatë ditës. Dikush do të përpiqet t’ju vërë në lojë qëllimisht. Sa i përket anës financiare, gjendja do të jetë e mirë. Ata që janë në kërkim të dashurisë, nuk duhet t’i besojnë verbërisht fjalëve të dikujt.

Nuk këshillohet të refuzoni këshillën e miqve. Ndoshta ky rekomandim do t’ju ndihmojë të shmangni problemet ose të tregoheni mjaft i kujdesshëm në çështjet personale. Është dita e duhur për të nisur luftën ndaj dobësive tuaja.

Peshoret do të jenë të buzëqeshur dhe aktiv. Pozitiviteti do t’ju ndihmojë të pozicionoheni mjaft mirë në profesionin tuaj, ose për të gjetur një partner ideal për romancë. Shmangni kopjet dhe mos i besoni personave që ju afrohen vazhdimisht për interes.

Do të befasoheni nga një surprizë mjaft e këndshme.  Qetësohuni dhe mendoni se çfarë do të bëni në vijim. Nuk është dita e duhur për takime apo për nisjen e një pune të re. Pasdite rekomandohet të gjeni kohë për t’u relaksuar për të rifituar energjitë.

Përpiquni të mendoni pozitivisht dhe të ecni përpara. Shfrytëzoni të gjitha shanset dhe mos hezitoni të merrni një vendim të rëndësishëm gjatë ditës së sotme. Pasdite mund të zhvilloni një takim të papritur, i cili do t’ju bëjë të mendoheni gjatë.

Përpiquni maksimalisht të evitoni konfliktet me të tjerët. Vetëm në këtë mënyrë mund të shënoni sukses në aspektin profesional. Nuk rekomandohet të nisni një udhëtim këtë të enjte. Sa i përket marrëdhënies romantike, gjithçka do të shkojë ashtu sikurse e kishit parashikuar.

Sot mund të bëheni konfuzë nga interesi i shtuar që po tregon dikush ndaj jush. Nëse nuk arrini të kuptoni qëllimin e tij, bëni mire të ftoni në një takim dhe të bisedoni hapur. Të enjten nuk do të keni surpriza. Dita në tërësi nuk do të jetë problematike, sa i përket anës profesionale.

Bëni mirë t’i besoni intuitës nëse keni dyshime për vërtetësinë e fjalëve të dikujt. Çdo këshillë e marrë nga njerëz të mençur do të jetë e vlefshme. Kontrolloni sjelljen dhe buxhetin tuaj. Kujdes me daljet në mbrëmje, pasi mund të shpenzoni më shumë seç kishit parashikuar.

 

The post Horoskopi i datës 20 Qershor 2019 appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Categorie: Albania

Përgjimet e BILD, habit ish zyrtari i qeverisë: Janë muhabete mes miqsh!

Gazeta Koha Jone - Mer, 19/06/2019 - 23:35

Ish-Sekretari i Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca thotë se përgjimet e reja të publikuara nga Bild janë muhabete mes miqsh.

Në emisionin Opinion, ai tha se biseda nuk është etike po sipas tij nga pikëpamja ligjore këto përgjime nuk kanë asnjë vlerë.

“Këto janë përgjime nul. Nëse këto janë të vërteta, e vetmja gjë që unë shoh është një bisedë private. Midis ca miqsh, me sa më thonë ka qenë shok klase me Qefalinë ( shefi i policisë). Nga pikëpamja etike, ka një problematikë por është mes miqsh, që ka një mungesë etike. Mund të përdoren dhe këto lloj fjale. Nga pikëpamja institucionale duhen prova dhe fakte nëse kanë ndodhur këto gjëra apo jo. Dëshira e një shefi komisariati nuk do të thotë se do ndodh”, tha Plarent Ndreca duke komentuar për përgjimin e tretë të publikuar këtë të mërkurë.

PËRGJIMI 3 (Del Saimir Tahiri)
Robert Aga, shef i komisariatit Dibër: O shoku im si je?

Xhemal Qefalia: Jam në një tavolinë kështu…Ku ke qejf me shku ti, në Bulqizë?

Robert Aga, shef i komisariatit Dibër: Po.

Xhemal Qefalia: Ok hajt ciao.

Robert Aga, shef i komisariatit Dibër: Kush thotë?

Xhemal Qefalia: Jam këtu me Kryeministrin dhe me ministra.

Robert Aga: Jo jo, unë të garantoj t’ju japë çfarë t’ju dojë qejfi.

Xhemal Qefalia: Që mos biem atë Keshin aty, si thua?

Robert Aga: Mirë.

Xhemal Qefalia: Hajt se jemi këtu bashkë. Për kokë tate po. A do foto ta dërgoj?

Robert Aga: Do jesh me ndonjë dashnore…

Xhemal Qefalia: Ja ta qis çik ministrin, foli se më çave bythën, foli. Saimir foli çik këtij shefit të komisariatit .

Saimir Tahiri: Alo o Berto!

Robert Aga: Mirëmbrëma.

Saimir Tahiri: Si je? Nuk shkon kjo punë që më jep Xhemali telefonin që të të falenderoj unë. Nuk shkon kjo.

Robert Aga: Jo të lutem.

Saimir Tahiri: Nga pikëpamja institucionale nuk shkon.

Robert Aga: Sinqerisht më ka gënjyer.

Saimir Tahiri: Megjithatë faleminderit shumë për angazhimin, je i madh.

Robert Aga: E kam detyrim.

Saimir Tahiri: Je i madh. Edhe mos e rruj k** për atë që thanë ata se s’na ha trapi ne për ata legenat…

Robert Aga: Unë jam ushtari jot…

Xhemal Qefalia: Të fala edhe nga Ulsiu. Foli dhe çik Ulsiut.

Ulsi Manja: Ku je mo vlla.

Robert Aga: Ç’bëni mo.

Ulsi Manja: Hiç ja me Kryeministrin.

Robert Aga: Mua më duhet me shku pak atje..

Ulsi Manja: Ku more?

Robert Aga: Në Bulqizë, po u ndërru.

Ulsi Manja: Ne themi të shkosh për më nalt o burrë…

Robert Aga: Mirë mo mirë, ju e dini tashi, po..

Ulsi Manja: Tani a do më dëgjosh mu…Bisedo me Xhemalin se këtë e kam si shefin e Komisionit të Sigurisë. Ne e bëjmë llafin të vish për më nalt se na duhesh për ndonjë gjë më të madhe, se mua më duken gjëra të vogla ato o miku im.

Robert Aga: Mirë vlla mirë.

Ulsi Manja: Po mbaje Xhemalin në korrent se kët kemi autorizuar si kryetar komisioni.

Robert Aga: Xhemalin e kam pas vartës atëherë..

Ulsi Manja: Ore është kryetari i Komisionit të Sigurisë.

Robert Aga: Ai thotë jashm ushtari i Bertit.

Ulsi Manja: Në rregull, në rregull. Hajde vlla.

Xhemal Qefalia: Hajde se më çave trapin.

Robert Aga: Po si o ma nxjerr ministri ashtu në telefon, o koqe.

Xhemal Qefalia: Po je shoku im ti, mos më çaj k*** mu. A do të qis Ramën, ti folësh Ramës?

Robert Aga: Po leje o vlla tashi.

Xhemal Qefalia: Mos na çaj bythën tashi, a je shoku im?

Robert Aga: Unë ashtu kam qenë dhe do jem.

Xhemal Qefalia: Hajde vlla, ciao.

Robert Aga: Hajde gjithë të mirat./ Opinion.al

Categorie: Albania

Audio-përgjimet për Dibrën, dëgjohen disa ministra e deputetë të PS

Abc News - Mer, 19/06/2019 - 23:30

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar sot 10 audio-përgjime të tjera, pjesë e dosjes “184” se hetimit për dyshimet për shitblerje votash në zgjedhjet për kreun e bashkisë së Dibrës në 2016.

Në këto përgjime dëgjohen biseda të disa eksponentëve lokale në Dibër me disa ministra e deputete të PS-së.

Në audio-përgjimin e parë të publikuar nga “Bild” dëgjohet një bisedë telefonike e ministrit Damian Gjiknuri drejtues politik i PS-së në qarkun e Dibrës në 2016 me shefin e policisë Robert Aga dhe një person të quajtur Bekim Krashi. Fjala që përdor Gjiknuri për rezultatin e PS në Dibër është “tërmet”.

 

Me të njëjtin përcaktim “termet” shprehet Gjiknuri edhe në një bisedë telefonike me Ymer Lalën, të cilësuar nga “Bild” në komentin që shoqëron audio-përgjimin, si një bos i krimit.

Edhe një bisedë tjetër e publikuar nga gazeta gjermane ka protagonist Gjiknurin dhe Lalën

Ky personazh Ymer Lala shfaqet në shumë nga audio-përgjimet e publikuara nga “Bild”. Në një nga bisedat telefonike Ymer Lala vihet në dijeni nga nipi i tij për investigimin e një programin televiziv për zgjedhjet në Dibër.

Në një tjetër bisede Ymer Lala informohet nga një person i panjohur se kreu lokal i FRD ka votuar kandidatin e PD-së.

Në audio-përgjimin e aradhes, dëgjohet Ymer Lala në  bisedë me një qytetar me emrin Ardit.

Një tjetër person Ymer Lala e instrukton të kthejë mbrapsht kartat ID.

Ndërsa në 3 biseda të tjera telefonike me 3 persona të panjohur për publikun, Ymer Lala tregon për njohjen që ka me Kryeministrin Rama.

Në një tjetër përgjim të publikuar nga “Bild” dëgjohen tre deputetë të PS Xhemal Qefalia, Saimir Tahiri dhe Ulsi Manja që bisedojnë me shefin e Policisë së Dibrës Robert Aga./ABC News Albania 24/7

Categorie: Albania

Vasili: Ky horr do dënoka shqiptarët të mos dalin jashtë shtetit?

Gazeta Koha Jone - Mer, 19/06/2019 - 23:23

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për përgjimet e publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”. Në një postim në Facebook, Vasili shkruan se kryeministri që është kapur në pazare me horrat po kërcënon shqiptarët.

Postimi i Vasilit në Facebook:

Ky horr do denoka shqiptaret te mos dalin jashte shtetit????

Edi Rama tha sot: “Nuk do lejohet të dalin nga vendi 5-10 vite kush kryen krim elektoral. Kjo masë do të kalojë nesër në Parlament.”

Ka vetem nje kryehorr qe vjedh vota me kriminele qe eshte ky vete.

Dhe ka nje tufe horrash ministra e deputete te rilindjes,qe vjedhin manipulojne shantazhojne dhe kercenojne per vota popullin.

Tani jane lakuriq perpara gjithe popullit se cfare ordineresh jane sepse BILD jua çorti masken dhe jua nxori fytyren e zeze.

Dhe ka surrat ky kryehorr e flet qe do te denoje me izolim me vite shqiptaret.

Ky i paturp do denoje me izolim shqiptaret.

Ky i pacipe vella me kriminelet guxon e flet per izolimin e shqiptareve qe ky ju vjedh voten.

Jazek pjelle e keqe,e peshtire….

Categorie: Albania

Policia e Tiranës shoqëron ish-deputetin demokrat Bardh Spahia

Abc News - Mer, 19/06/2019 - 23:15

Policia e Tiranës ka shoqëruar ish-deputetin demokrat Bardh Spahia, lidhur me djegien e materialeve zgjedhore mbrëmjen e së martës, në KZAZ nr 5 në Shkodër.

Shoqërimi i Spahiut është bërë në orët e vona të mbrëmjes, teksa ishte nisur për të marrë pjesë në një emision.

Më herët në një lidhje telefonike ai kishte deklaruar se nuk kishte dijeni se ishte shpallur në kërkim, ndërsa rrugës për në emision, ai u ndalua nga efektivë te policisë së kryeqytetit.

Shpallja në kërkim e Spahiut u bë pas ngjarjeve të mbrëmshme në shkollën “Shejnaze Juka”  në Shkodër, ku mbeshtetës të PD i vunë flakën me benzinë materialeve zgjedhore. /ABC news Albania 24/7

Categorie: Albania

86 për qind e shqiptarëve kërkojnë të arrestohen politikanët e përgjuar

Gazeta Koha Jone - Mer, 19/06/2019 - 23:11

Në emisionin Opinion te Blendi Fevziut u shtrua pyetja “A duhet ti arrestojë prokuroria përsonat përgjegjës pas publikimit të përgjimeve nga BILD?” dhe 86 përqind e shqiptarëve thanë se duhet të arrestohen, ndërsa 14 % nuk ishin dakort.

Duket hapur se shqiptarët janë kundër asaj që ka ndodhur në votime, ku krejt kupola e pushtetit ka qenë e përzier në blerjen e votave në bashkëpunim me bandat kriminale.

 

Categorie: Albania

Përgjimet/ Rama: Lojë e rrezikshme, duhet folur në bazë të ligjit

Gazeta Koha Jone - Mer, 19/06/2019 - 23:05

Në emisionin “Përballë” me Lutfi Dervishin, kryeministri Edi Rama komentoi përgjimet e publikuara lidhur me shit blerjen e votës. Vetëm pak pasi gazeta gjermane ‘Bild’ publikoi të tjera biseda të përgjuara lidhur me skemën e blerjes së votës në zgjedhjet vendore në Dibër, Rama i konsideroi përgjimet një lojë të rrezikshme.

“Është shumë e rrezikshme loja e përgjimeve, mund të kthejnë komplet vemendjen e të vërtetën, duke u nisur nga biseda që dëgjohet në to.  Muhabetet e telefonit mund të jenë një bazë për të shkuar te prova, por mund të jenë edhe jashtë konteksti. Psh. unë nganjëherë them “Po Po vlla”, kur një gjë nuk.Pra, janë gjëra që duhen futur në rrugën e ligjit e të diskutohen vetëm në bazë të ligjit.” deklaroi Rama.

Categorie: Albania

Pas përgjimeve reagon Basha: Rama, padrino i krimit, shporrja e tij, mision kombëtar

Rilindja Demokratike - Mer, 19/06/2019 - 23:03

Kryetari i PD, Basha ka reaguar pas zbarthjes të përgjimeve të reja të prestigjiozes gjermane, “Bild, duke deklaruar se largimi I Ramës është tani një mission kombëtar. “Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar”, shprehet Basha përmes një postimi në facebook.

Nga Peter Tiede
Një shef policie, që harton një plan për manipulimin zgjedhor me një ministër. Një ministër që i telefonon një mafiozi të njohur mbarëkombëtarisht për të diskutuar për blerjen e votave. Një bos i mafies, që mbledh kartat e përgjimit- BILD sjell të tjera përgjime të fshehta telefonike nga hetuesit e antimafies shqiptare.

Përgjimet tregojnë në mënyrë ekzemplare bashkëpunimin për manipulimin e zgjedhjeve në vitin 2017 mes politikanëve më të lartë socialistë në pushtet, bosëve të mafies, policisë dhe nëpunësve të lartë civilë në Shqipëri
Ato tregojnë se përse biznesi me zgjedhjet është i leverdishëm për të gjithë:

-Socialistët mbeten në pushtet.
-Drejtuesit e policisë promovohen.
-Bosët e mafies marrin premtimin për mosndëshkim.
Bëhet fjalë për:
-Blerje votash.
-Bashkëpunim me bandat kriminale.
-Kërcënim dhe shantazhim i votuesve dhe nëpunësve civilë që duan të votojnë për opozitën.

-Përdorimi i policisë dhe bandave për blerjen e votave dhe për shantazh.
Të përfshirë në këtë rast janë:
-Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri.
-Ish-shefi i policisë së rajonit të Dibrës, Robert Aga.
-Kreu i Komisionit të Sigurisë në parlament, Xhemal Qefalia.
-Imer Lala, një famëkeq i njohur në mbarë vendin- mik i kryeministrit. Sipas hetuesve në Tiranë, ai është një kriminel serioz i dënuar, vajza e të cilit bën karrierë me socialistët.

Për më shumë se 25 vite, zgjedhjet në Shqipëri janë ‘blerë’ vazhdimisht. Por kurrë nuk ka pasur padi reale. Edhe pas zgjedhjeve të vitit 2017 nuk ndodhi asgjë- edhe pse përmasat ishin më të mëdha se kurrë më parë, siç raportojnë hetuesit me eksperiencë. Në vitin 2017, mafia e drogës luajti një rol vendimtar në mbarë vendin- ajo kishte qenë në gjendje një vit më parë të kultivonte kanabis në mbarë vendin e pashqetësuar, duke manipuluar rregullisht shtetin.

“Në vitin 2016 dhe 207, Shqipëria u bë laboratori i drogës i Europës. Nëse më parë vendosnin kryesisht oligarkët dhe shefat e klaneve vendore se kush do të zgjidhej, në këtë kohë e mori kontrollin në mbarë vendin mafia e drogës”, thotë një hetues i Europës Perëndimore, që ka punuar i maskuar në Shqipëri në atë kohë.

Fillimisht Rama e solli vërtet vendin në një kurs reformash, por ai e shndërroi Shqipërinë nga viti 2015 në një republikë drogë- në Kolumbinë e Europës. Rezultati: BE fillimisht shtyu për në tetor bisedimet e anëtarësimit të planifikuara për në verë. Presidenti shtyu zgjedhjet vendore, të planifikuara për në fund të qershorit- në një kohë të pacaktuar. Qeveria arrestoi udhëheqësit e opozitës në mbarë vendin- sipas shembullit të Rusisë së Putinit dhe Turqisë së Erdoganit.

Pas zbulimeve më të fundit të BILD, kundërshtarët e zemëruar të qeverisë sulmuan zyrat zgjedhore dhe dogjën materialet e votimit në disa rajone- pati edhe të plagosur. Frika e tyre: Këto zgjedhje mund të bliheshin, gjithashtu.

Hetuesit e antimafies kanë dëgjuar nga afër këshillat e ardhur nga jashtë që prej vitit 2016. Ata iniciuan- mes të tjerash- edhe dosjen 184- për të provuar në të vërtetë lidhjet mes bosëve të drogës dhe politikës. Ata kapën shumë biseda ku tregohej bashkëpunimi mes mafies, nëpunësve civilë dhe politikanëve më të lartë.

Për më shumë se dy vite, këto regjistrime janë të papërpunuara në zyrën e prokurorit të shtetit. Asnjë nga politikanët apo mafiozët që flasin qartë në përgjime për blerjen e votave dhe për bashkëpunim të paligjshëm, nuk është akuzuar- madje as nuk janë dëgjuar si dëshmitarë. Pjesa më e madhe e përgjimeve nuk mund të fshihet.

Ka gjëra emocionuese për të dëgjuar mes tyre. Si për shembull:
-Se si ministri i Energjisë, pas një bisede, siç thotë ai, me shefin e qeverisë Rama, e sqaron shefin e Policisë së Dibrës se do të marrë një post më të mirë- si shpërblim për manipulimin e zgjedhjeve në rajonin e tij të origjinës.

-Si implikohet kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare të Kuvendit.
-Se si një kriminel e drejton ‘de facto’ të gjithë fushatën zgjedhore në një rajon të tërë.
-Si kriminelët mbledhin dokumentet personale të identifikimit nga opozita, që të mos i lejojnë të votojnë.
-Se si krimineli krenohet se ka qenë te ‘robi i madh’, d.m.th. te kreu i qeverisë Edi Rama.

Pas publikimeve të fundit të BILD, që tregoi në mënyrë ekzemplare, si zyrtarët e lartë shtetërore vendosen nën presion sistematik për të votuar partinë qeverisëse, kryeministri Edi Rama e akuzoi BILD se gënjen, i bëri thirrje zyrës së prokurorit të hetojë burime e publikimit të përgjimeve dhe lajmëroi një padi.

Por regjistrimet, të publikuara tani nga BILD, lejojnë vetëm një interpretim: Në zgjedhjet e vitit 2017 ka pasur një komplot masiv nga politikanët e lartë dhe kriminelët për të manipuluar zgjedhjet.

Problemi në Shqipëri: Nuk ka pothuajse asnjë forcë politike që konsiderohet ‘e pastër’. Qeveria e akuzon opozitën se ka pranuar fonde nga Rusia. Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë nuk funksionojnë prej një viti për shkak të kuorumit, pasi rrallë ndonjë gjyqtar ka deklaruar përfundimisht të ardhurat, sipas një kërkese të shumicës në Kuvend. Por pikërisht këto gjykata duhet të gjykojnë manipulimet zgjedhore, nëse ndonjëherë vijnë në ndjekje penale.

Gjykata Kushtetuese duhej të vendoste për rastin më të fundit: Partia në pushtet dëshiron të rrëzojë presidentin e vendit, Ilir Meta. Arsyeja: Sepse ai rrëzoi një plan për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në fund të qershorit, pasi e sheh në rrezik lirinë e zgjedhjeve, për shkak të akuzave masive kundër partisë në pushtet, protestave masive dhe për faktin se opozita në shenjë proteste për manipulimet zgjedhore të fundit nuk ka paraqitur kandidatë…

The post Pas përgjimeve reagon Basha: Rama, padrino i krimit, shporrja e tij, mision kombëtar appeared first on Rilindja Demokratike.

Categorie: Albania

Horoskopi 20 qershor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

Gazeta Koha Jone - Mer, 19/06/2019 - 23:02

Dashi – Nëse vazhdoni të prisni që gjërat të ndodhin, ju mund të zgjoheni një mëngjes dhe të kuptoni se jeta juaj ka kaluar dhe ju nuk keni bërë gjysmën e gjërave që keni ëndërruar të bëni. Koha për të ndërmarrë veprime është tani. Vendosni planin tuaj në fuqi. Ju mund të keni nevojë të bëni disa kompromise, por do të kuptoni se, në përgjithësi, njerëzit do të ndjekin shembullin tuaj.

Demi – Kujtoni të dashurit tuaj se sa rëndësi kanë për ju. Fjalët janë veçanërisht të fuqishme. Mos i përdorni ato me lehtësi. Jini të kujdesshëm se si i trajtoni të tjerët. Bëni çmos për të ruajtur paqen. Nuk është ide e mirë të keni grindje ose të shfaqni urrejtje për këdo. Mënyra e mirë dhe një pamje e zhdërvjellët janë elemente kyçe të ditës.

Binjakët – Ndihuni të lirë për të shprehur qëndrimin tuaj të pavarur sot. Thyeni çdo kufizim që të bëni atë që dëshironi të bëni. Gjithashtu, sigurohuni që ju të mos kompromentoni nevojat tuaja për ato të të tjerëve. Gjërat duhet të rrjedhin në mënyrë të natyrshme, dhe ju duhet të jeni në gjendje të mirë për shumicën e orëve tuaja të zgjimit. Buzëqeshni te njerëzit rreth jush.

Gaforrja – Bëni qejf sot dhe mos jini seriozë për asgjë. Kjo është një kohë e mirë për të shijuar peizazhin. Shkoni për të parë një film ose një shfaqje. Shkoni në një festë dhe festoni. Vishuni me rrobën tuaj më tërheqëse dhe dulni. Kjo është një ditë për të folur dhe kënaqur. Çështjet e rënda emocionale do të peshojnë vetëm në anën pozitive.

Luani – Ju nuk mund të bëni asnjë gabim sot. Në të vërtetë, ju mund të lundroni nëpër pengesa pa e vënë re ndonjë njeri. Kjo është gjë e mirë edhe për sa kohë që zgjedhja është e juaja. Pavarësia është tema kryesore për ju sot. Ju do të gjeni se sa më shumë doni të çliroheni, aq më mirë do të jetë disponimi juaj.

Virgjeresha – Argëtohuni pak sot. Është koha për të balancuar të gjithë punën që keni bërë me pak argëtim. Përpjekjet e ndershme të djeshme po shndërrohen në shpërblime të sotme. Nuk ka nevojë të turpëroheni kur merrni pjesë në marrjen e asaj që është e drejtë. Jini krenar për arritjet e tua. Nëse nuk mund të gjeni dikë që ju nxjerr jashtë për darkë, dilni vetëm!

Peshorja – Fjalët tuaja të zgjuara dhe të gëzuara do të mirëpriten në pothuajse çdo mjedis që hyni. Bëni gjërat me të tjerët dhe shikoni se çfarë lloj “telashi” mund ta zgjidhni së bashku. Kjo është një kohë për të dalë. Gjërat e bukura dhe muzika janë të gjitha të favorizuar në një ditë si kjo. Ju nuk mund të bëni asnjë gabim duke qenë vetëm ju.

Akrepi – Shumë njerëz mund të kenë shumë për të thënë sot, por ju do të kuptoni se do bëni mirë të uleni dhe dëgjoni. Shumë gjëra që po ndodhin janë thashethemet, kështu që nuk mund të dëshironi të përfshiheni fare. Kjo është ndoshta një lëvizje e mençur. Mbani hundën tuaj të pastër dhe thithni thjesht atë që dëshironi.

Shigjetari – Mos jini egoistë sot. Kjo është një kohë për të menduar për të tjerët. Në vend që të krijoni vetë një projekt, konsideroni të kërkoni ndihmën e një partneri ose të një shoku. Gjërat bëhen më mirë në mënyrë bashkëpunuese. Përpjekja e vënë nga një ekip do të prodhojë rezultate të papritura shumë të favorshme.

Bricjapi – Nëse nuk thoni saktësisht atë cfarë doni, mund të keni probleme Mos kompromentoni vlerat tuaja vetëm për të ruajtur paqen. Dashuria dhe romantizmi janë të favorshme për ju, por vetëm nëse qëndrimi juaj është i qetë dhe i lumtur. Emocionet tuaja do të jenë mjaft të forta, kështu që bëni më të mirën tuaj për t’i balancuar ato me një kornizë racionale të mendjes.

Ujori – Sot është ditë e favorshme për ju. Ju duhet të mbani linjat e komunikimit të hapura në mënyrë që t’i përhapni njohuritë tuaja te të tjerët dhe të merrni informacionin e rëndësishëm që do të vijë në rrugën tuaj. Energjia juaj mund të vijë në mënyrë të crregullt por të fuqishme. Ju do të kuptoni se vetja juaj dhe emocionet janë mjaft të forta.

Peshqit – Ju mund të ndiheni pak të shqetësuar sot. Ju mund të dëshironi të merrni fjalën nga të tjerët. Për fat të keq, gjuha juaj mund të jetë e lidhur dhe mund të jetë e vështirë për ju që të shprehni atë që dëshironi. Bilanci është çelësi. Duhet të punoni për të nxitur harmoni midis bashkëpunëtorëve tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të dalë dhe për të bërë një jetë shoqërore.

Categorie: Albania

Përgjimet e BILD, Basha: Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi

Gazeta Koha Jone - Mer, 19/06/2019 - 23:01

Kryedemokrati Lulzim Basha reagon pas publikimit te pergjimeve te reja qe faktojne grabitjen e votave me krimin nga Rilindja

“Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar”, shprehet Basha.

SHKRIMI I PLOTË I BILD

Një shef policie, që harton një plan për manipulimin zgjedhor me një ministër. Një ministër që i telefonon një mafiozi të njohur mbarëkombëtarisht për të diskutuar për blerjen e votave. Një bos i mafies, që mbledh kartat e përgjimit- BILD sjell të tjera përgjime të fshehta telefonike nga hetuesit e antimafies shqiptare. Përgjimet tregojnë në mënyrë ekzemplare bashkëpunimin për manipulimin e zgjedhjeve në vitin 2017 mes politikanëve më të lartë socialistë në pushtet, bosëve të mafies, policisë dhe nëpunësve të lartë civilë në Shqipëri. Ato tregojnë se përse biznesi me zgjedhjet është i leverdishëm për të gjithë: Socialistët mbeten në pushtet; Drejtuesit e policisë promovohen; Bosët e mafies marrin premtimin për mosndëshkim.

Bëhet fjalë për:

-Blerje votash.

-Bashkëpunim me bandat kriminale.

-Kërcënim dhe shantazhim i votuesve dhe nëpunësve civilë që duan të votojnë për opozitën.

-Përdorimi i policisë dhe bandave për blerjen e votave dhe për shantazh.

Të përfshirë në këtë rast janë:

-Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri.

-Ish-shefi i policisë së rajonit të Dibrës, Robert Aga.

-Kreu i Komisionit të Sigurisë në parlament, Xhemal Qefalia.

-Imer Lala, një famëkeq i njohur në mbarë vendin- mik i kryeministrit. Sipas hetuesve në Tiranë, ai është një kriminel serioz i dënuar, vajza e të cilit bën karrierë me socialistët.

Për më shumë se 25 vite, zgjedhjet në Shqipëri janë ‘blerë’ vazhdimisht. Por kurrë nuk ka pasur padi reale. Edhe pas zgjedhjeve të vitit 2017 nuk ndodhi asgjë- edhe pse përmasat ishin më të mëdha se kurrë më parë, siç raportojnë hetuesit me eksperiencë. Në vitin 2017, mafia e drogës luajti një rol vendimtar në mbarë vendin- ajo kishte qenë në gjendje një vit më parë të kultivonte kanabis në mbarë vendin e pashqetësuar, duke manipuluar rregullisht shtetin. “Në vitin 2016 dhe 207, Shqipëria u bë laboratori i drogës i Europës. Nëse më parë vendosnin kryesisht oligarkët dhe shefat e klaneve vendore se kush do të zgjidhej, në këtë kohë e mori kontrollin në mbarë vendin mafia e drogës”, thotë një hetues i Europës Perëndimore, që ka punuar i maskuar në Shqipëri në atë kohë. Fillimisht Rama e solli vërtet vendin në një kurs reformash, por ai e shndërroi Shqipërinë nga viti 2015 në një republikë drogë- në Kolumbinë e Europës. Rezultati: BE fillimisht shtyu për në tetor bisedimet e anëtarësimit të planifikuara për në verë. Presidenti shtyu zgjedhjet vendore, të planifikuara për në fund të qershorit- në një kohë të pacaktuar. Qeveria arrestoi udhëheqësit e opozitës në mbarë vendin- sipas shembullit të Rusisë së Putinit dhe Turqisë së Erdoganit. Pas zbulimeve më të fundit të BILD, kundërshtarët e zemëruar të qeverisë sulmuan zyrat zgjedhore dhe dogjën materialet e votimit në disa rajone- pati edhe të plagosur. Frika e tyre: Këto zgjedhje mund të bliheshin, gjithashtu. Hetuesit e antimafies kanë dëgjuar nga afër këshillat e ardhur nga jashtë që prej vitit 2016. Ata iniciuan- mes të tjerash- edhe dosjen 184- për të provuar në të vërtetë lidhjet mes bosëve të drogës dhe politikës. Ata kapën shumë biseda ku tregohej bashkëpunimi mes mafies, nëpunësve civilë dhe politikanëve më të lartë. Për më shumë se dy vite, këto regjistrime janë të papërpunuara në zyrën e prokurorit të shtetit. Asnjë nga politikanët apo mafiozët që flasin qartë në përgjime për blerjen e votave dhe për bashkëpunim të paligjshëm, nuk është akuzuar- madje as nuk janë dëgjuar si dëshmitarë. Pjesa më e madhe e përgjimeve nuk mund të fshihet.

Ka gjëra emocionuese për të dëgjuar mes tyre. Si për shembull:

-Se si ministri i Energjisë, pas një bisede, siç thotë ai, me shefin e qeverisë Rama, e sqaron shefin e Policisë së Dibrës se do të marrë një post më të mirë- si shpërblim për manipulimin e zgjedhjeve në rajonin e tij të origjinës.

-Si implikohet kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare të Kuvendit.

-Se si një kriminel e drejton ‘de facto’ të gjithë fushatën zgjedhore në një rajon të tërë.

-Si kriminelët mbledhin dokumentet personale të identifikimit nga opozita, që të mos i lejojnë të votojnë.

-Se si krimineli krenohet se ka qenë te ‘robi i madh’, d.m.th. te kreu i qeverisë Edi Rama.

Pas publikimeve të fundit të BILD, që tregoi në mënyrë ekzemplare, si zyrtarët e lartë shtetërore vendosen nën presion sistematik për të votuar partinë qeverisëse, kryeministri Edi Rama e akuzoi BILD se gënjen, i bëri thirrje zyrës së prokurorit të hetojë burime e publikimit të përgjimeve dhe lajmëroi një padi. Por regjistrimet, të publikuara tani nga BILD, lejojnë vetëm një interpretim: Në zgjedhjet e vitit 2017 ka pasur një komplot masiv nga politikanët e lartë dhe kriminelët për të manipuluar zgjedhjet. Problemi në Shqipëri: Nuk ka pothuajse asnjë forcë politike që konsiderohet ‘e pastër’. Qeveria e akuzon opozitën se ka pranuar fonde nga Rusia. Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë nuk funksionojnë prej një viti për shkak të kuorumit, pasi rrallë ndonjë gjyqtar ka deklaruar përfundimisht të ardhurat, sipas një kërkese të shumicës në Kuvend. Por pikërisht këto gjykata duhet të gjykojnë manipulimet zgjedhore, nëse ndonjëherë vijnë në ndjekje penale. Gjykata Kushtetuese duhej të vendoste për rastin më të fundit: Partia në pushtet dëshiron të rrëzojë presidentin e vendit, Ilir Meta. Arsyeja: Sepse ai rrëzoi një plan për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në fund të qershorit, pasi e sheh në rrezik lirinë e zgjedhjeve, për shkak të akuzave masive kundër partisë në pushtet, protestave masive dhe për faktin se opozita në shenjë proteste për manipulimet zgjedhore të fundit nuk ka paraqitur kandidatë…

Categorie: Albania

Basha pas publikimit të “Bild”: Edi Rama është padrino i krimit

Abc News - Mer, 19/06/2019 - 23:00

Pas publikimit të audio përgjimeve të gazetës Gjermane “Bild” ka reaguar edhe kreu demokrat Lulzim Basha. Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Basha shprehet se:

“Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar”. / Abcnews.al

Categorie: Albania

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$5.78   

Free Shipping

Buy Now

Features:
DIY painting, ingenuity, to do the painting with resin sequin, resin sequin unique luster is dazzling, shining in the light, is currently most popular DIY decorations.
Fortune and luck, diamond painting, embroidery home decoration, perfect decoration of your living room or bedroom to match different decorative styles.

Specifications:
Color: As shown
Material: Rhinestone + Canvas
Canvas size: Approx.30*40cm/11.82*15.75\"
(1cm = 0.39in)
Frame: No
Diamond type: 5D Diamond Painting (Part Drill)
Space: Living room/bedroom/classroom/entrance

DIY Diamond painting production steps:
1. Open the box and check if the tools for diamond painting are complete;
2. According to the resin diamond color coding, choose a color on the plate, if you paste the same color at a time, you can increase the speed;
3. Find the corresponding color code on the canvas and start pasting until it is finished;
4. After the completion, in order to make the diamond painting stable, you can put some books on the canvas for a while;
5. Finally, you can decorate your results, decorate your home, and add vitality to your home.

Precautions for DIY diamond painting:
1. Refer to the previous steps.
2. If you don\'t know what color to use, please refer to the color chart.

Tips:
Diamond paintings are semi-finished and do not include frames.
For diamond painting, you only need DIY to stick the diamond.

Notes:
This is DIY diamond painting, not finished, and you need to finish it yourself. All products are manual measurement, please allow 1-2cm deviation.
Because the light is different from the screen, the color of the item may be slightly different from the picture. Please understand.      

Package Content:

1 X Diamond Cloth (Diamonds Need to be Pasted)
1 Set X Diamond Drawing Tool (Not Including Painting Frame)

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Beauty Embroidery Mosaic Craft Kits

Buy Now
Categorie: Albania

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$5.78   

Free Shipping

Buy Now

Features:
DIY painting, ingenuity, to do the painting with resin sequin, resin sequin unique luster is dazzling, shining in the light, is currently most popular DIY decorations.
Fortune and luck, diamond painting, embroidery home decoration, perfect decoration of your living room or bedroom to match different decorative styles.

Specifications:
Color: As shown
Material: Rhinestone + Canvas
Canvas size: Approx.30*40cm/11.82*15.75\"
(1cm = 0.39in)
Frame: No
Diamond type: 5D Diamond Painting (Part Drill)
Space: Living room/bedroom/classroom/entrance

DIY Diamond painting production steps:
1. Open the box and check if the tools for diamond painting are complete;
2. According to the resin diamond color coding, choose a color on the plate, if you paste the same color at a time, you can increase the speed;
3. Find the corresponding color code on the canvas and start pasting until it is finished;
4. After the completion, in order to make the diamond painting stable, you can put some books on the canvas for a while;
5. Finally, you can decorate your results, decorate your home, and add vitality to your home.

Precautions for DIY diamond painting:
1. Refer to the previous steps.
2. If you don\'t know what color to use, please refer to the color chart.

Tips:
Diamond paintings are semi-finished and do not include frames.
For diamond painting, you only need DIY to stick the diamond.

Notes:
This is DIY diamond painting, not finished, and you need to finish it yourself. All products are manual measurement, please allow 1-2cm deviation.
Because the light is different from the screen, the color of the item may be slightly different from the picture. Please understand.      

Package Content:

1 X Diamond Cloth (Diamonds Need to be Pasted)
1 Set X Diamond Drawing Tool (Not Including Painting Frame)

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Flower Butterfly Cross Stitch Kits

Buy Now
Categorie: Albania

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$4.97   

Free Shipping

Buy Now

Features:
DIY painting, ingenuity, to do the painting with resin sequin, resin sequin unique luster is dazzling, shining in the light, is currently most popular DIY decorations.
Fortune and luck, diamond painting, embroidery home decoration, perfect decoration of your living room or bedroom to match different decorative styles.

Specifications:
Color: As shown
Material: Rhinestone + Canvas
Canvas size: Approx.30*30cm/11.82*11.82\"
(1cm = 0.39in)
Frame: No
Diamond type: 5D Diamond Painting (Part Drill)
Space: Living room/bedroom/classroom/entrance

DIY Diamond painting production steps:
1. Open the box and check if the tools for diamond painting are complete;
2. According to the resin diamond color coding, choose a color on the plate, if you paste the same color at a time, you can increase the speed;
3. Find the corresponding color code on the canvas and start pasting until it is finished;
4. After the completion, in order to make the diamond painting stable, you can put some books on the canvas for a while;
5. Finally, you can decorate your results, decorate your home, and add vitality to your home.

Precautions for DIY diamond painting:
1. Refer to the previous steps.
2. If you don\'t know what color to use, please refer to the color chart.

Tips:
Diamond paintings are semi-finished and do not include frames.
For diamond painting, you only need DIY to stick the diamond.

Notes:
This is DIY diamond painting, not finished, and you need to finish it yourself. All products are manual measurement, please allow 1-2cm deviation.
Because the light is different from the screen, the color of the item may be slightly different from the picture. Please understand.     

Package Content:

1 X Diamond Cloth (Diamonds Need to be Pasted)
1 Set X Diamond Drawing Tool (Not Including Painting Frame)

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Boy Cross Stitch Mosaic Craft Kits

Buy Now
Categorie: Albania

DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$2.38   

Free Shipping

Buy Now

Features:
Our product is affordable.
It has not only fashionable style but also durable.
Most of our products are hot sold all over the world.
The material we adopt is very healthy and environmental.
It is really nice gifts for your friends or relatives.
It is fantastic design for your invitations, cards and envelopes.

Specifications:
Material: Carbon steel
Color: Silver
Quantity: 1pc
Effect size:
H899: 152mm*63mm/5.98*2.48in

Notes:
1. Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you! 
2. Please allow slight measuring deviation due to manual measurement.

Package Content:

1 X Cutting Die

DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor
DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor
DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor
DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor
DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor
DIY Metal Cutting Dies Scrapbooking Album Photo Embossing Paper Cards Decor

Buy Now
Categorie: Albania

5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$5.92   

Free Shipping

Buy Now

Features:
Spire design diamond shape, perfect size 2.8 mm.
26 section innovation launched, 360 degrees refraction diamond pure color.
High quality manufacturing process, without adding color powder, reaching the export inspection standards.
Color fastness 8 grade, resistance to oxidation, radiation resistance, long time non fading.
Perfect to decorate your living room or bedroom to match different decoration style.
DIY painting, ingenuity, to do the painting with resin sequin, resin sequin unique luster is dazzling, shining in the light,is currently most popular DIY decorations.
Fortune and luck, diamond painting, embroidery home decoration, perfect decoration of your living room or bedroom to match different decorative styles.

Specifications:
Color: As shown
Material: Canvas + Resin diamond
Size: 30*40 cm/11.8*15.7in
Frame: No
Diamond type: Round
Space: Living room/bedroom/classroom/entrance

DIY Diamond painting production steps:
1.  Open the box and check the diamond draw special tools
2.  View the resin diamond color, arranged in order of coding
3.  Uncover tape drawing above, you will see a lot of symbols corresponding to the color coding
4.  According to the corresponding color coded clamp the corresponding the resin inlaid diamonds
5.  Suggested that one type of the resin diamond one set completed faster
6.  In order to create a perfect diamond painting, drawings put together in one place every row symbols do not have to stay stuck diamonds
7.  To cut a good figure on the drawings hold sorted array mounted to the plane of the material above
8.  Splices need flat against the neat, do not have cracks
9.  After a good fight, the rest of the gap at the glue corresponding symbols of diamonds
10. To complete a good diamond drawing, put it in your selection of a suitable framework (this product does not provide a framework)

Notes:
1. This is DIY diamond painting, not finished, and you need to finish it yourself. All products are manual measurement, please allow 1-2cm deviation. 
2. Because the light is different from the screen, the color of the item may be slightly different from the picture. Please understand.

Package Content:

1 x Diamond Cloth
1 Set x Diamond Drawing Tool(Mud, Pen, Speed up plate, Magic cube diamond)

5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic
5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic
5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic
5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic
5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic
5D DIY Full Drill Diamond Painting Elephant Cross Stitch Embroidery Mosaic

Buy Now
Categorie: Albania

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$5.78   

Free Shipping

Buy Now

Features:
DIY painting, ingenuity, to do the painting with resin sequin, resin sequin unique luster is dazzling, shining in the light, is currently most popular DIY decorations.
Fortune and luck, diamond painting, embroidery home decoration, perfect decoration of your living room or bedroom to match different decorative styles.

Specifications:
Color: As shown
Material: Rhinestone + Canvas
Canvas size: Approx.30*40cm/11.82*15.75\"
(1cm = 0.39in)
Frame: No
Diamond type: 5D Diamond Painting (Part Drill)
Space: Living room/bedroom/classroom/entrance

DIY Diamond painting production steps:
1. Open the box and check if the tools for diamond painting are complete;
2. According to the resin diamond color coding, choose a color on the plate, if you paste the same color at a time, you can increase the speed;
3. Find the corresponding color code on the canvas and start pasting until it is finished;
4. After the completion, in order to make the diamond painting stable, you can put some books on the canvas for a while;
5. Finally, you can decorate your results, decorate your home, and add vitality to your home.

Precautions for DIY diamond painting:
1. Refer to the previous steps.
2. If you don\'t know what color to use, please refer to the color chart.

Tips:
Diamond paintings are semi-finished and do not include frames.
For diamond painting, you only need DIY to stick the diamond.

Notes:
This is DIY diamond painting, not finished, and you need to finish it yourself. All products are manual measurement, please allow 1-2cm deviation.
Because the light is different from the screen, the color of the item may be slightly different from the picture. Please understand.      

Package Content:

1 X Diamond Cloth (Diamonds Need to be Pasted)
1 Set X Diamond Drawing Tool (Not Including Painting Frame)

5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits
5D DIY Special Shaped Diamond Painting Sunflower Cross Stitch Mosaic Kits

Buy Now
Categorie: Albania

6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift

Tirana Observer - Mer, 19/06/2019 - 22:58

Price:
US$6.24   

Free Shipping

Buy Now

Features:  
DIY painting, ingenuity, lacquer with resin, the unique luster of resin sequins is dazzling, shining in the light, it is currently the most popular DIY decorations.  

Specifications:
Material: Keychain + Resin Rhinestone, Special Shaped Drill
Size: 80*60mm/3.14*2.36in
Pattern: Butterfly
Diamond type: Full drill  

DIY diamond painting production steps:
1. Open the box and check the special tools for diamond painting.
2. View the resin diamond color, arranged in coding order.
3. Uncover the above tape map and you will see many symbols corresponding to the color code.
4. Resin-set diamonds according to the corresponding color coding fixture.
5. It is recommended that a set of resin diamonds be completed faster.
6. In order to make a perfect diamond painting, put the drawings in one place, no need to leave diamonds in each line of symbols.
7. To cut a good figure on the drawing, install the sorting array on the plane of the material above.
8. The stitching needs to be flat, neat, and free of cracks.
9. After a good fight, the rest of the glue gap meets the diamond symbol.
10. To complete a good diamond drawing, place it in the appropriate frame of your choice (this product does not provide a frame).

Tips:
This is a DIY diamond painting, not finished, you need to complete it yourself.  

Notes:
1. Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you!
2. Please allow 1-3cm measuring deviation due to manual measurement.  

Package Content:

6 X Keychains 
1 X Diamond Painting Tool (Drill Pen, Speed up Plate)  

6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift
6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift
6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift
6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift
6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift
6pcs DIY Butterfly Full Drill Special Shaped Diamond Painting Keychain Gift

Buy Now
Categorie: Albania